5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Piknik kabaretowy z Górką i Machnickim

14 lipca 2011 r.

Deszczowy festyn


fot. BZ

Piknik kabaretowy zorganizowany 10 lipca przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec został przerwany przez ulewę. Zabawę, która miała odbyć pod gwiazdami przeniesiono do w remizy.

Imprezę zainaugurowała Msza św. w kaplicy w Żabcach. Po nabożeństwie, na terenie należącym do miejscowej szkoły rozpoczął się piknik. Do swojego pierwszego festynu tłuścieckie stowarzyszenie bardzo dobrze się przygotowało. Jego członkowie, wraz z prezesem Czesławem Węgrzyniakiem na czele, czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy i jej obsługą techniczną.

Na placu szkolnym rozstawiono dmuchane sprzęty dla dzieci. Było stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z torem rowerowym i alkogoglami oraz zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, któremu towarzyszyła grupa łucznicza „Tatarzynowie”.

Na scenie prezentowały się grupy kabaretowe i soliści. Wystąpił zespół „Marzenie” z Krzewicy, kabaret „Młode Lisy” z Łobaczewa Małego i Ania Karbowiak z Łosic. Mieszkańcy Tłuśćca i goście, którzy przyjechali na piknik, mogli również na żywo zobaczyć dwóch słynnych aktorów - Stanisława Górkę i Wojciecha Machnickiego, bowiem głównym punktem festynu był spektakl Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę pt. „Mój drogi Lwów”. Aktorom, którzy prezentowali lwowskie piosenki i dialogi, akompaniował Zbigniew Rymarz. Był to nie tylko główny, ale również ostatni punkt programu przed ulewą. - Burza nas nie ominęła, dlatego występy trzeba było przerwać - informuje Cz. Węgrzyniak, prezes SILT. - Jednak nie zrezygnowaliśmy z tanecznej zabawy. Była bardzo udana, mimo że nie tańczono pod gwiazdami tylko w remizie - dodaje.

Piknik kabaretowy był podsumowaniem projektu „Kabaret Pluszowe Rambo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec. Jego realizację wsparła gmina Międzyrzec Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury. 

BZ

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR