16 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Piknik kabaretowy z Górką i Machnickim

14 lipca 2011 r.

Deszczowy festyn


fot. BZ

Piknik kabaretowy zorganizowany 10 lipca przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec został przerwany przez ulewę. Zabawę, która miała odbyć pod gwiazdami przeniesiono do w remizy.

Imprezę zainaugurowała Msza św. w kaplicy w Żabcach. Po nabożeństwie, na terenie należącym do miejscowej szkoły rozpoczął się piknik. Do swojego pierwszego festynu tłuścieckie stowarzyszenie bardzo dobrze się przygotowało. Jego członkowie, wraz z prezesem Czesławem Węgrzyniakiem na czele, czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy i jej obsługą techniczną.

Na placu szkolnym rozstawiono dmuchane sprzęty dla dzieci. Było stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z torem rowerowym i alkogoglami oraz zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, któremu towarzyszyła grupa łucznicza „Tatarzynowie”.

Na scenie prezentowały się grupy kabaretowe i soliści. Wystąpił zespół „Marzenie” z Krzewicy, kabaret „Młode Lisy” z Łobaczewa Małego i Ania Karbowiak z Łosic. Mieszkańcy Tłuśćca i goście, którzy przyjechali na piknik, mogli również na żywo zobaczyć dwóch słynnych aktorów - Stanisława Górkę i Wojciecha Machnickiego, bowiem głównym punktem festynu był spektakl Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę pt. „Mój drogi Lwów”. Aktorom, którzy prezentowali lwowskie piosenki i dialogi, akompaniował Zbigniew Rymarz. Był to nie tylko główny, ale również ostatni punkt programu przed ulewą. - Burza nas nie ominęła, dlatego występy trzeba było przerwać - informuje Cz. Węgrzyniak, prezes SILT. - Jednak nie zrezygnowaliśmy z tanecznej zabawy. Była bardzo udana, mimo że nie tańczono pod gwiazdami tylko w remizie - dodaje.

Piknik kabaretowy był podsumowaniem projektu „Kabaret Pluszowe Rambo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec. Jego realizację wsparła gmina Międzyrzec Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury. 

BZ

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR