16 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Ziarno słowa dla małżonków

Bóg przez to „Ziarno słowa dla małżonków“ zaprasza cię do refleksji nad swoim życiem. Wykonaj adwentową pracę dla siebie i twojego małżeństwa.

DO EWANGELII Z IV NIEDZIELI ADWENTU


Słowo z dzisiejszej niedzieli bezpośrednio podprowadza pod temat świąt Bożego Narodzenia. Zwłaszcza Ewangelia ukazuje, jaki jest Bóg. „W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja” (Łk 1,26-27). Patrzymy na Nazaret. Mała mieścina, wówczas nic nieznacząca, leżąca w Galilei, spoganiałej krainie, gdzie Żydzi wymieszali się z poganami krwią i kultem - nikt nie spodziewał się, że Bóg przyjdzie tutaj. Wszyscy spodziewali się, że będzie to Jerozolima, święte miasto. Spodziewali się, że z Jerozolimy Bóg zacznie wyzwalać Izraela. Tymczasem wszystko zaczyna się w takiej dziurze. Bóg pokazuje nam dzisiaj, że nie ma dla Niego miejsca, które nic nie znaczy, że nie ma osoby, która byłaby dla Niego nieważna. I to jest pierwsza dobra nowina dzisiejszej niedzieli. Dla Boga to, gdzie jesteś, to, jaki jesteś - jest ważne. I do tego miejsca On chce wejść, w tym miejscu On chce być. Nie chce omijać ciebie, twojej historii życia, trudnych miejsc, błahostek! Dla Niego nie jesteś zapchajdziurą, nie jesteś dodatkiem do mapy świata, ale jesteś centrum świata.
Gabriel zwraca się po imieniu do Maryi. Tak samo Bóg zwraca się dziś po imieniu do każdego z nas. I zaprasza do tego, żeby począć w sobie i rodzić Jezusa. Dzieci rodzą się w bólu, w trudach, bardziej rozumieją to kobiety. Bóg chce przez człowieka - przez ciebie - przychodzić na świat: dziś, jutro, codziennie. Będzie to nieraz trudne i bolesne, będzie wymagało czasami wyrzeczenia się siebie - gdy będzie trzeba wierności Bogu czy żonie/mężowi; złamania swojej dumy - gdy trzeba będzie kogoś poprosić o pomoc; schowania pychy do kieszeni - gdy trzeba będzie powiedzieć: „przepraszam”, itd. Uniżenie po ludzku przeżywane jako przegrana przyniesie radość. Tak jak matki nie pamiętają o bólu rodzenia, gdy dzieci dorastają, ale cieszą się i czują z nich dumę, tak samo my, gdy będziemy zmęczeni dobrocią, wiernością Bogu, poczujemy w swoim sercu dumę i radość z relacji z Jezusem. Gdy brakuje ci sił, chęci i motywacji do życia, gdy czujesz się wypompowany, pomódl się do Ducha Świętego. On ogarnie to, co wydaje ci się nie do ogarnięcia, i zrobi z tego dobro.


ZADANIE MAŁŻEŃSKIE
Bóg chce wejść do Twojej rodziny. Zaproś go do swojej codzienności, do relacji ze współmałżonkiem, dziećmi: „Jezu, zapraszam Cię!”.
Kolędowanie - przygotuj teksty i razem śpiewajcie na chwałę Bogu.
Błogosławionych Świąt! Pozwól, by Boży pokój zagościł w twoim sercu i domu.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR