1 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Halina, Marian, Klarysa

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...

Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.

To nie marzenia zmieniają rzeczywistość, ale konkretne decyzje i wybory - przypomina wydawca książki „Decyzje, które zmieniły świat”. Niewielką objętościowo publikację rozpoczyna opis stworzenia (ze szczegółowymi komentarzami), a na jej drugą część składają się historie znane z Pisma Świętego, w których czytelnik z powodzeniem może umiejscowić samego siebie.

W „Arboretum, czyli miejsca, w których kolekcjonuje się drzewa” Piotr Oleś OP analizuje znaczenie drzew występujących w Biblii. Cykl rozpoczyna się opowieścią o rajskim drzewie, czyli drzewie poznania dobra i zła, drzewie życia, a kończy historią drzewa, którego owocem było nie popadnięcie człowieka w śmierć, ale zbawienie! Czytelnicy - w ślad za autorem - dowiedzą się też m.in., że dąb królewski, tak często występujący w Piśmie Świętym, symbolizuje potęgę i nieśmiertelność, a terebint oznacza męstwo. Jest i o drzewie figowym, i sykomorze...

Tomasz Nowak OP sięga z kolei do historii „marnotrawnych braci”: Kaina i Abla, Jakuba i Ezawa, Józefa Egipskiego i jego braci itd. A każda z tych opowieści przybliża nas do prawdy, która jest zarazem puentą i mottem książki - prawdy o Bogu, który nigdy nas nie porzucił i nie porzuci!

Bóg wziął odpowiedzialność za świat, który zrodził się w Jego myśli. A momentem, w którym potwierdził swoją decyzję i wybór, był krzyż Chrystusa - zauważa o. Wojciech Jędrzejewski. „Raz jeszcze wybrał wówczas ten poraniony świat. Wziął go w swoje ramiona. Zadeklarował: «Jesteś mój, upadły świecie. Ukochałem cię zna zawsze. Wyryłem cię na obu moich dłoniach. Wyryłem cię w moim sercu. Nigdy cię nie porzucę»”.

Czy można przejść obojętnie obok takiej Tajemnicy?

AW

 

Tomasz Grabowski OP, Wojciech Jędrzejewski OP, Tomasz Nowak OP, Piotr Oleś OP, Decyzje, które zmieniły świat, wydawnictwo W drodze, Poznań 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


17 czerwca - pod hasłem „CarloStrada” - rozpoczęło się w Woli Gułowskiej Jerycho Młodych. Temat wiodący dwudniowego spotkania brzmiał: „Eucharystia - moja droga do nieba”. W programie tegorocznego Jerycha były: wspólna modlitwa i integracja, konferencje i panele dyskusyjne, a także świadectwa współczesnych influencerów i atrakcyjne koncerty. fot. Podlasie24]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR