9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Pójdziesz za Mną?

Masz dość błąkania się po świecie? Męczy cię życie w lęku i chaosie? Ta książka jest dla ciebie! „Pójdź za Mną” - mówi Jezus. Ten, kto odpowie na Jego zaproszenie, będzie wiedział, po co żyje…

Książka „W drodze z Jezusem” - autorstwa holenderskiego duchownego - umacnia w czytelniku wiarę, że podstawowe prawdy Ewangelii wystarczają do zaspokojenia najgłębszych ludzkich potrzeb.
„Kiedy posłuchamy głosu [Jezusa] wzywającego nas, żebyśmy poszli za Nim, często wszystko trafia na swoje miejsce…” - przekonuje autor publikacji. Zamiast poruszać się w różnych kierunkach, dostrzegamy cel. Już wiemy, dokąd idziemy. Znika poczucie pustki i znudzenie. Bóg sam wystarczy!

W jednym z najtrudniejszych dla siebie momentów życia Henri J.M. Nouwen wygłosił serię wykładów o znaczeniu naśladowania Jezusa w epoce niepokoju i zamętu. Podjął temat powołania i sensu życia. Sporo miejsca poświęcił też nadziei. Zaletą książki jego autorstwa opublikowanej w Polsce nakładem wydawnictwa W drodze jest m.in. szereg praktycznych wskazówek pomagających ludziom różnych profesji i stanów poruszać się określoną drogą - drogą wiary. A pierwszym krokiem na niej jest… słuchanie.

Polecam!

Henri J.M. Nouwen, W drodze z Jezusem. Podróż wewnętrzna na przekór niepokojom, W drodze, Poznań 2022.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR