28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pieniądze i plany

15 czerwca 2017 r.

Grosz do grosza…

Miasto wypracowało nadwyżkę budżetową w kwocie 22 mln. zł. Pozyskane w ten sposób środki mają być w całości przeznaczone na inwestycje.

Z uzyskanych oszczędności zadowolony jest prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Podkreśla, że to najwyższa nadwyżka w historii miasta. - Oszczędności zostaną wykorzystane jako tzw. wkład własny przy realizacji projektów unijnych, które przyczynią się do rozwoju Białej Podlaskiej. Drugą ważną kwestią jest to, że udaje się nam tworzyć budżet bez zaciągania kredytów. Oczywiście w dalszym ciągu spłacamy zaległości z poprzednich lat. Zmniejszamy zaciągnięty dług i jednocześnie inwestujemy. Obecny budżet jest jednym z największych pod względem inwestycyjnym, jakie mieliśmy - zaznacza prezydent D. Stefaniuk.

- Kwota 22 mln zł wolnych środków w znacznej mierze wynika z oszczędności inwestycyjnych. Część projektów z programu SIT (Strategicznych Inwestycji Terytorialnych) została przesunięta na lata 2017-2019. Pieniądze pozyskaliśmy też w ramach działalności oświatowej - chodzi tu m.in. o mniejsze dopłaty do przedszkoli niepublicznych. Wszystko koordynował wydział edukacji. Oszczędności poczyniono również w administracji publicznej - wylicza Marta Juchnikowska, skarbnik miasta.

Więcej w bieżącym wydaniu "EK"

AWAW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR