21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

SIEDLCE

7 lutego 2018 r.

Na rzecz pacjentów


fot. HAH

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy niezbędny przy leczeniu schorzeń kardiologicznych.

W ramach projektu w szpitalu miejskim w aparaturę medyczną wyposażone zostaną: ośrodek implantacji stymulatorów i defibrylatorów, ośrodek intensywnej terapii kardiologicznej oraz ośrodek kontroli stymulatorów i defibrylatorów. W planach jest zakup m.in. aparatu RTG, stołu operacyjnego, echokardiografu, aparatu EKG, zestawu Holtera, defibrylatora, monitora parametrów życiowych, zestawu do koagulacji czy zestawu reanimacyjnego. Dzięki realizacji projektu poprawi się opieka nad osobami cierpiącymi na choroby układu krążenia. Całkowita wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 1,5 mln zł. Umowę w tej sprawie 2 lutego podpisali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZOZ Mirosław Leśkowicz.

Lepsza jakość i dostępność procedur

 

- Standard posiadanej przez szpital infrastruktury przekłada się na jakość i dostępność wykonywanych procedur. Lepsza aparatura diagnostyczna pozwoli na wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia i leczenie ich w sposób nieinwazyjny. Zwiększy się też komfort pracy personelu medycznego - zauważyła E. Lanc. - Każdy z nas może znaleźć się w szpitalu i potrzebować pomocy. A jeżeli mamy dobry sprzęt i aparaturę, to lekarze mogą zrobić dużo więcej - uzupełniła wicemarszałek.

 

Pomoc w powrocie do normalności

 

Zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie krył dyrektor szpitala. - To jest dla nas znacząca kwota - podkreślił M. Leśkowicz. - Placówka jest dość ważnym podmiotem w zakresie udzielania świadczeń medycznych. Nie próbujemy konkurować ze szpitalem wojewódzkim, dobrze doposażonym i posiadającym świetną kadrę, ale uzupełniać jego ofertę. Pacjenci odczuwają, że mają komfort - zaznaczył dyrektor.

Pozyskane środki sfinansują modernizację i unowocześnienie ośrodka implantacji stymulatorów i defibrylatorów. - Na oddziale kardiologicznym, który został utworzony w 2012 r., do tej pory wszczepiliśmy ok. tysiącu pacjentom stymulatory i defibrylatory, które pozwoliły przedłużyć życie, wrócić do normalności, pracować i być aktywnym - zwrócił uwagę M. Leśkowicz. I dodał: - Nasze potrzeby oszacowaliśmy na poziomie 1,9 mln zł. Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. Mamy wstępną akceptację prezydenta miasta na dofinansowanie brakującej kwoty. Niedługo rozpoczniemy procedurę przetargową. Będziemy starali się jak najszybciej zakupić sprzęt. W naszym szpitalu kształcą się nowe kadry. Pacjenci na pewno odczują, że mają lepszą ofertę diagnostyczno-zabiegową.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR