17 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Pogoda: Siedlce

Numer 41
11-17 października 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego tegoroczne wybory będą inne od tych sprzed czterech lat? W bieżącym wydaniu ECHA podajemy informacje o zmianach w zasadach głosowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

SIEDLCE

7 lutego 2018 r.

Na rzecz pacjentów


fot. HAH

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy niezbędny przy leczeniu schorzeń kardiologicznych.

W ramach projektu w szpitalu miejskim w aparaturę medyczną wyposażone zostaną: ośrodek implantacji stymulatorów i defibrylatorów, ośrodek intensywnej terapii kardiologicznej oraz ośrodek kontroli stymulatorów i defibrylatorów. W planach jest zakup m.in. aparatu RTG, stołu operacyjnego, echokardiografu, aparatu EKG, zestawu Holtera, defibrylatora, monitora parametrów życiowych, zestawu do koagulacji czy zestawu reanimacyjnego. Dzięki realizacji projektu poprawi się opieka nad osobami cierpiącymi na choroby układu krążenia. Całkowita wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 1,5 mln zł. Umowę w tej sprawie 2 lutego podpisali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZOZ Mirosław Leśkowicz.

Lepsza jakość i dostępność procedur

 

- Standard posiadanej przez szpital infrastruktury przekłada się na jakość i dostępność wykonywanych procedur. Lepsza aparatura diagnostyczna pozwoli na wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia i leczenie ich w sposób nieinwazyjny. Zwiększy się też komfort pracy personelu medycznego - zauważyła E. Lanc. - Każdy z nas może znaleźć się w szpitalu i potrzebować pomocy. A jeżeli mamy dobry sprzęt i aparaturę, to lekarze mogą zrobić dużo więcej - uzupełniła wicemarszałek.

 

Pomoc w powrocie do normalności

 

Zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie krył dyrektor szpitala. - To jest dla nas znacząca kwota - podkreślił M. Leśkowicz. - Placówka jest dość ważnym podmiotem w zakresie udzielania świadczeń medycznych. Nie próbujemy konkurować ze szpitalem wojewódzkim, dobrze doposażonym i posiadającym świetną kadrę, ale uzupełniać jego ofertę. Pacjenci odczuwają, że mają komfort - zaznaczył dyrektor.

Pozyskane środki sfinansują modernizację i unowocześnienie ośrodka implantacji stymulatorów i defibrylatorów. - Na oddziale kardiologicznym, który został utworzony w 2012 r., do tej pory wszczepiliśmy ok. tysiącu pacjentom stymulatory i defibrylatory, które pozwoliły przedłużyć życie, wrócić do normalności, pracować i być aktywnym - zwrócił uwagę M. Leśkowicz. I dodał: - Nasze potrzeby oszacowaliśmy na poziomie 1,9 mln zł. Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. Mamy wstępną akceptację prezydenta miasta na dofinansowanie brakującej kwoty. Niedługo rozpoczniemy procedurę przetargową. Będziemy starali się jak najszybciej zakupić sprzęt. W naszym szpitalu kształcą się nowe kadry. Pacjenci na pewno odczują, że mają lepszą ofertę diagnostyczno-zabiegową.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Hasło „Bóg - Honor - Ojczyzna” towarzyszyło uczestnikom Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn, zgromadzonym w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Ars sacra El Greca


Siedem obrazów pędzla hiszpańskiego mistrza z XVI w. - El Greca, które przyjechały do Siedlec z katedry w Toledo oraz muzeów w Wiedniu i Walencji, można oglądać w siedleckim Muzeum Diecezjalnym. Otwarcie wystawy „Ars sacra El Greca” poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 4 października. Na wystawie czynnej do końca listopada - obok „naszej” „Ekstazy św. Franciszka” - prezentowane są dzieła: „Św. Weronikę z chustą”, „Ukrzyżowanie z widokiem Toledo”, „Św. Franciszek w ekstazie”, „Ukrzyżowanie”, „Św. Franciszek z bratem Leonem medytujący o śmierci” czy „Św. Franciszek z bratem Leonem”. Wystawę przygotowano w związku z setnymi rocznicami: odzyskania niepodległości i erygowania MD w Siedlcach. [fot. Urząd Miasta]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Ten cenny czas
18 października, o 12.00, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt TEN CENNY CZAS.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ga 5, 18-25; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 ;
Łk 11, 42-46

Ewangelia:
Łk 11, 42-46

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR