19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

SIEDLCE

7 lutego 2018 r.

Na rzecz pacjentów


fot. HAH

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy niezbędny przy leczeniu schorzeń kardiologicznych.

W ramach projektu w szpitalu miejskim w aparaturę medyczną wyposażone zostaną: ośrodek implantacji stymulatorów i defibrylatorów, ośrodek intensywnej terapii kardiologicznej oraz ośrodek kontroli stymulatorów i defibrylatorów. W planach jest zakup m.in. aparatu RTG, stołu operacyjnego, echokardiografu, aparatu EKG, zestawu Holtera, defibrylatora, monitora parametrów życiowych, zestawu do koagulacji czy zestawu reanimacyjnego. Dzięki realizacji projektu poprawi się opieka nad osobami cierpiącymi na choroby układu krążenia. Całkowita wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 1,5 mln zł. Umowę w tej sprawie 2 lutego podpisali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZOZ Mirosław Leśkowicz.

Lepsza jakość i dostępność procedur

 

- Standard posiadanej przez szpital infrastruktury przekłada się na jakość i dostępność wykonywanych procedur. Lepsza aparatura diagnostyczna pozwoli na wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia i leczenie ich w sposób nieinwazyjny. Zwiększy się też komfort pracy personelu medycznego - zauważyła E. Lanc. - Każdy z nas może znaleźć się w szpitalu i potrzebować pomocy. A jeżeli mamy dobry sprzęt i aparaturę, to lekarze mogą zrobić dużo więcej - uzupełniła wicemarszałek.

 

Pomoc w powrocie do normalności

 

Zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie krył dyrektor szpitala. - To jest dla nas znacząca kwota - podkreślił M. Leśkowicz. - Placówka jest dość ważnym podmiotem w zakresie udzielania świadczeń medycznych. Nie próbujemy konkurować ze szpitalem wojewódzkim, dobrze doposażonym i posiadającym świetną kadrę, ale uzupełniać jego ofertę. Pacjenci odczuwają, że mają komfort - zaznaczył dyrektor.

Pozyskane środki sfinansują modernizację i unowocześnienie ośrodka implantacji stymulatorów i defibrylatorów. - Na oddziale kardiologicznym, który został utworzony w 2012 r., do tej pory wszczepiliśmy ok. tysiącu pacjentom stymulatory i defibrylatory, które pozwoliły przedłużyć życie, wrócić do normalności, pracować i być aktywnym - zwrócił uwagę M. Leśkowicz. I dodał: - Nasze potrzeby oszacowaliśmy na poziomie 1,9 mln zł. Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. Mamy wstępną akceptację prezydenta miasta na dofinansowanie brakującej kwoty. Niedługo rozpoczniemy procedurę przetargową. Będziemy starali się jak najszybciej zakupić sprzęt. W naszym szpitalu kształcą się nowe kadry. Pacjenci na pewno odczują, że mają lepszą ofertę diagnostyczno-zabiegową.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR