11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wielkanocne koncerty

11 kwietnia 2018 r.

Zabrzmi muzyka sakralna

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się 12 edycja wielkanocnych koncertów muzyki sakralnej. Występy zaplanowano na 15, 22 oraz 29 kwietnia.

Wydarzenie jest organizowane od 2006 r., a uczestniczą w nim artyści z całej Polski. W Białej gościli m.in.: śp. prof. Stefan Stuligrosz i jego Poznańskie Słowiki, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” czy Krakowskie Trio Stroikowe.

Jako pierwszy w niedzielę 15 kwietnia, o 19.00, wystąpi archikatedralny chór męski Cantores Minores z Warszawy pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Zespół założony w 1990 r. koncertował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma występy we Włoszech, Rosji i Czechach, a także udział w produkcjach teatralnych i telewizyjnych.

Kolejny weekend upłynie pod znakiem muzyki instrumentalnej. Do Białej Podlaskiej przyjedzie łukowski organista dr Mateusz Rzewuski, który w sezonie 2016/2017 koncertował w Luksemburgu, Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Finlandii oraz Polsce. Jego występu można będzie wysłuchać 22 kwietnia, o 19.00.

Na koniec, czyli 29 kwietnia, zaprezentuje się zespół muzyki dawnej Il Tempo z Warszawy pod dyrekcją prof. Agaty Sapiechy. Wszyscy, którzy tego dnia, o 19.00, przyjdą do sanktuarium, usłyszą muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną - od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową. Zespół miał zaszczyt występować na zaproszenie ambasadora brytyjskiego przed królową Elżbietą II podczas jej wizyty w Warszawie, a także przed królową Zofią i Królem Juanem Carlosem.

Tegoroczna edycja jest okazją do uczczenia 200-lecia powstania diecezji siedleckiej oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR