22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Wielkanocne koncerty

11 kwietnia 2018 r.

Zabrzmi muzyka sakralna

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się 12 edycja wielkanocnych koncertów muzyki sakralnej. Występy zaplanowano na 15, 22 oraz 29 kwietnia.

Wydarzenie jest organizowane od 2006 r., a uczestniczą w nim artyści z całej Polski. W Białej gościli m.in.: śp. prof. Stefan Stuligrosz i jego Poznańskie Słowiki, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” czy Krakowskie Trio Stroikowe.

Jako pierwszy w niedzielę 15 kwietnia, o 19.00, wystąpi archikatedralny chór męski Cantores Minores z Warszawy pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Zespół założony w 1990 r. koncertował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma występy we Włoszech, Rosji i Czechach, a także udział w produkcjach teatralnych i telewizyjnych.

Kolejny weekend upłynie pod znakiem muzyki instrumentalnej. Do Białej Podlaskiej przyjedzie łukowski organista dr Mateusz Rzewuski, który w sezonie 2016/2017 koncertował w Luksemburgu, Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Finlandii oraz Polsce. Jego występu można będzie wysłuchać 22 kwietnia, o 19.00.

Na koniec, czyli 29 kwietnia, zaprezentuje się zespół muzyki dawnej Il Tempo z Warszawy pod dyrekcją prof. Agaty Sapiechy. Wszyscy, którzy tego dnia, o 19.00, przyjdą do sanktuarium, usłyszą muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną - od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową. Zespół miał zaszczyt występować na zaproszenie ambasadora brytyjskiego przed królową Elżbietą II podczas jej wizyty w Warszawie, a także przed królową Zofią i Królem Juanem Carlosem.

Tegoroczna edycja jest okazją do uczczenia 200-lecia powstania diecezji siedleckiej oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR