21 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Tajemnica ks. Dolindo

Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.

Człowiek pełen głębokiej wiedzy duchowej, cudotwórca wspomagający potrzebujących. Kapłan cierpiący przez wiele lat z powodu niemożności sprawowania posługi. Jego dzieła liczą kilkanaście tysięcy stron. Już za życia uznawany był za świętego - w tych kilku słowach można opisać niezwykłą postać bohatera książki „Jezu, Ty się tym zajmij. Tajemnica księdza Dolindo”.

Barwnie ilustrowana książka z unikalnymi fotografiami odkrywa przed nami tajemnicę niezwykłego życia propagatora zawierzenia: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Do grobu włoskiego księdza w jednym z neapolitańskich kościołów nieustannie pielgrzymują ludzie potrzebujący wsparcia - i pomoc tę uzyskują, a ich świadectwa gromadzone są na potrzeby rychłego procesu kanonizacyjnego.

„Ks. Dolindo zapisał się w pamięci neapolitańczyków jako kapłan przemierzający ulice miasta z czarną torbą. Torbę uszył sam, a kiedy ją niósł, widać było, że jest ciężka. Kiedy ktoś zapytał kapłana, co w niej niesie, ten odpowiadał: «Cenne perły dla nieba». Któregoś razu jeden z przechodniów chciał mu nawet pomóc, ale kapłan pomocy odmówił. Kiedy miał skręcić w boczną uliczkę, nagle rozległ się łomot… Kapłan potknął się i w tej samej chwili wysypała się na chodnik zawartość jego torby… Były w niej kamienie… - pisze A. Zapotoczny, omawiając liczne umartwienia, którym poddawał się ks. Dolindo.

W książce znajdziemy również wywiad z Grazią Ruotolo, krewną księdza, będącą jednocześnie strażniczką jego pamięci i propagatorką tego wielkiego dzieła. Unikalne zdjęcia oraz nieznane dotąd polskiemu czytelnikowi modlitwy, które pozostawił ten niezwykły kapłan, to także niezaprzeczalne atuty tej publikacji. Z kart książki dowiemy się również o przepowiedni ks. Ruotolo z 1965 r. o wyborze Karola Wojtyły na papieża.

Zachęcam do lektury.

MKPowrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Mi 2,1-5; Ps 10, 1-2. 3-4. 7-8. 14 ;
Mt 12,14-21

Ewangelia:
Mt 12,14-21

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR