11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Tajemnica ks. Dolindo

Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.

Człowiek pełen głębokiej wiedzy duchowej, cudotwórca wspomagający potrzebujących. Kapłan cierpiący przez wiele lat z powodu niemożności sprawowania posługi. Jego dzieła liczą kilkanaście tysięcy stron. Już za życia uznawany był za świętego - w tych kilku słowach można opisać niezwykłą postać bohatera książki „Jezu, Ty się tym zajmij. Tajemnica księdza Dolindo”.

Barwnie ilustrowana książka z unikalnymi fotografiami odkrywa przed nami tajemnicę niezwykłego życia propagatora zawierzenia: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Do grobu włoskiego księdza w jednym z neapolitańskich kościołów nieustannie pielgrzymują ludzie potrzebujący wsparcia - i pomoc tę uzyskują, a ich świadectwa gromadzone są na potrzeby rychłego procesu kanonizacyjnego.

„Ks. Dolindo zapisał się w pamięci neapolitańczyków jako kapłan przemierzający ulice miasta z czarną torbą. Torbę uszył sam, a kiedy ją niósł, widać było, że jest ciężka. Kiedy ktoś zapytał kapłana, co w niej niesie, ten odpowiadał: «Cenne perły dla nieba». Któregoś razu jeden z przechodniów chciał mu nawet pomóc, ale kapłan pomocy odmówił. Kiedy miał skręcić w boczną uliczkę, nagle rozległ się łomot… Kapłan potknął się i w tej samej chwili wysypała się na chodnik zawartość jego torby… Były w niej kamienie… - pisze A. Zapotoczny, omawiając liczne umartwienia, którym poddawał się ks. Dolindo.

W książce znajdziemy również wywiad z Grazią Ruotolo, krewną księdza, będącą jednocześnie strażniczką jego pamięci i propagatorką tego wielkiego dzieła. Unikalne zdjęcia oraz nieznane dotąd polskiemu czytelnikowi modlitwy, które pozostawił ten niezwykły kapłan, to także niezaprzeczalne atuty tej publikacji. Z kart książki dowiemy się również o przepowiedni ks. Ruotolo z 1965 r. o wyborze Karola Wojtyły na papieża.

Zachęcam do lektury.

MKPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR