17 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Muzycznie i integracyjnie

12 lipca 2017 r.

Święto miasta


fot. ARCHIWUM

Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.

Tegoroczne święto miasta zainauguruje o 20.30 III Łosickie Kino Plenerowe. Miejscem seansów zaplanowanych na piątkowy wieczór będzie miejska targowica. Z myślą o najmłodszych widzach zaprezentowana zostanie animacja „Trolle”. Tytułu filmu przewidzianego dla starszych odbiorców organizatorzy - jak na razie - nie zdradzają! W zamian zachęcają do śledzenia strony internetowej…

W sobotę, już od 20.00, plac targowy stanie się areną Międzypokoleniowej Potańcówki Miejskiej. Wspólną zabawę poprowadzi Grzegorz Tchórzewski. Lider zespołu Freestyle zaprosi też mieszkańców na koncert swojej formacji. Początek o 22.00. Wstęp wolny! Do udziału w muzycznej imprezie zachęcane są całe rodziny.

Cykl niedzielnych atrakcji rozpocznie… rywalizacja wędkarzy. Od 6.00 rano nad łosickim zalewem trwać będą otwarte spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy.

Nie lada atrakcją programu przewidzianego na popołudnie jest parada zabytkowych i kultowych pojazdów. Do udziału w nietypowym pokazie organizatorzy zachęcają posiadaczy i maluchów, i polonezów, i wartburgów, i trabantów… Parada zabytkowych aut oraz motocykli wystartuje z ul. Piłsudskiego i przejedzie na plac miejskiej targowicy. Chęć udziału w rajdzie można zgłaszać do środy, 19 lipca, poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na adres: losice750@interia.pl.

Pół godziny później, tj. o 15.00, rozpocznie się trzygodzinna zabawa z animatorami Paradiso. W bloku zajęć integracyjnych przeznaczonych dla dzieci jest m.in.: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz zabawy sprawnościowe, tj. wieloosobowe narty, wyścigi w workach, i wiele innych atrakcji. Niedzielnej zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą popisy sceniczne. Przed publicznością wystąpią: Studio Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Wiola Latus, zespół „Zakrze śpiewa”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz Grupa FolkFit Zumba.

 

…i koncertowa niedziela

Jako pierwszy z grona głównych gwiazd imprezy zaprezentuje się Tercet Egzotyczny - legenda polskiej muzyki rozrywkowej! Znak rozpoznawczy zespołu to - co potwierdzają fani grupy - pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna oprawa artystyczna. W ramach ponadpółwiecznej kariery Tercet nagrał 27 albumów i koncertował na całym świecie.

Wielką atrakcją, głównie dla młodszych odbiorców, okaże się z pewnością koncert Freaky Boys, duetu dwóch didżejów producentów założonego w 2011 r. Ich hit „Do białego rana” królował na polskich parkietach i youtubie, gdzie osiągnął liczbę aż 21 mln wyświetleń.

O 20.00 publiczność do wspólnej zabawy zachęci Mateusz Ziółko, pianista i wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Artysta jest także laureatem „SuperDebiutów” podczas opolskiego festiwalu. W październiku 2015 r. wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał jego singiel „W płomieniach” bardzo chętnie grany przez rozgłośnie radiowe.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Łosic będzie koncert Maleo Reggae Rockers. Grupa, której liderem jest Dariusz Malejonek, muzyk i społecznik, świętuje w tym roku 20 rocznicę powstania. W ciągu dwóch dekad istnienia zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 1 tys. koncertów niosących niezmiennie przesłanie pokoju, szacunku i wzajemnej miłości.

- Jednak obchody dni miasta i gminy to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko - zaznacza Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury ŁDK. - Nie zapomnieliśmy również o dorosłych - dodaje, wskazując na przygotowane z myślą o starszej grupie mieszkańców m.in. stoiska gastronomiczne, reklamowe, handlowe… - Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Mamy tylko nadzieję, że dopiszą i pogoda, i Państwo! - podkreśla, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w imprezie.

Organizatorem Dni Łosic jest urząd miasta i gminy wraz z Łosickim Domem Kultury.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR