21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów

27 września 2017 r.

Na scenie i wysokim poziomie


fot. ARCHIWUM

Dziesięć spektakli konkursowych oraz wiele imprez i koncertów towarzyszących - to zapowiedź startującego w październiku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

Tegoroczna edycja potrwa aż do lutego przyszłego roku. - Przedłużyliśmy festiwal o dwa miesiące, dlatego że mamy tyle wspaniałych ofert i spektakli, które warto zobaczyć - wyjaśniła Iwona Maria Orzełowska, wicedyrektor Centrum Kultury i Sztuki, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 września. - Zrobiliśmy to również z powodów praktycznych - dodał Waldemar Koperkiewicz, dyrektor CKIS. - Docierały do nas ubolewania, że jeśli są trzy spektakle w miesiącu z niemałymi cenami biletów, to trzeba czasami z któregoś zrezygnować, co jest bolesne dla naszych wiernych widzów.

Przedłużyliśmy więc festiwal, żeby finanse się rozłożyły i portfele czasem odpoczęły - tłumaczył W. Koperkiewicz. Jednocześnie zaznaczył, że wraz z kolejnymi edycjami rośnie poziom artystyczny spektakli. - Przez pięć lat publiczność tak zżyła się z teatrem i razem z nami wyedukowała, że teraz nie idzie już na takie lekkie muzy, jakie miały wzięcie na początku festiwalu. Widownia sama zwraca nam uwagę, co warto obejrzeć i jaki teatr zaprosić. Dyktuje i podpowiada repertuar - zwrócił uwagę dyrektor CKiS.

 

Tworzone z pasji i miłości

Patronem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu został aktor Dariusz Kordek. - Ze spektaklami po Polsce jeżdżę od ponad 20 kilku lat, właściwie odkąd zacząłem swoją drogę życiową jako aktor - przyznał. - Z mojej wiedzy wynika, że w tej chwili „podróżujących” po Polsce przedstawień jest ponad 100. Mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy odsłonę świetnych spektakli. Festiwal fantastycznie się rozwija, pojawiają się coraz znamienitsze wydarzenia artystyczne. Żałuję ogromnie, iż nie będę mógł obejrzeć wszystkich przedstawień konkursowych. My, aktorzy, dużo gramy, a mało oglądamy - stwierdził aktor.

D. Kordka widzowie będą mogli zobaczyć 26 stycznia w musicalu „Bodo”. - Z tego, co wiem, „Bodo” to jedyny „podróżujący” po Polsce musical. To rozbudowany monodram z tańcem i śpiewem. Ponieważ bierze udział w konkursie, proszę trzymać za niego i za mnie kciuki - zachęcał aktor.

 

Z pełną widownią

Jak zaznaczył Wojciech Słupski z Agencji Artystycznej Open Teatr, zgłoszeń teatrów, które chciały zagrać w Siedlcach, było bardzo dużo. - W programie tegorocznego festiwalu w większości znalazły się premiery - podkreślił. - Siedlce stały się na ścianie wschodniej miejscem, gdzie ludzie chcą przyjeżdżać. I my naprawdę tych ludzi mamy. Wiem, że w np. w Białymstoku, ogromnym mieście, bardzo dużo spektakli zostaje odwoływanych. U nas od lat są pełne widownie - zwrócił uwagę W. Słupski.

Największy w regionie festiwal teatralny zainauguruje 12 października przedstawienie „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Zobaczymy w nim znanych aktorów, m.in.: Magdalenę Boczarską, Izabelę Kunę, Magdalenę Stużyńską, Rafała Królikowskiego, Bartłomieja Topę i w jednej z ról - reżysera. Gospodarzy, czyli Scenę Teatralną Miasta Siedlce, będą reprezentowały komedia „Cudowna terapia” w wykonaniu Teatru ES (27 października, 19.00) i „Cztery pory roku życia...” Caro Dance (30 listopada, 19.00). Siedlecka publiczność będzie miała także okazję zobaczyć takie tytuły, jak: „SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw” Teatru Kamienica, „Skok w bok” Teatru Capitol, czy „Arszenik i stare koronki” Teatru Dramatycznego w Płocku. Na wszystkie spektakle można już kupować bilety.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR