13 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Skuteczna realizacja

30 maja 2018 r.

Lokale na plus


fot. ARCHIWUM

26 maja oficjalnie oddano do użytku trzy bloki wybudowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej. W uroczystościach wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Biała Polska otrzymała 186 nowych lokali mieszkalnych. Wszystkie są w stanie deweloperskim. Przyszli lokatorzy dostali już klucze. Oprócz premiera na uroczystość zaproszony był także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie mógł przybyć na spotkanie z niezależnych od siebie przyczyn, wystosował jednak list. Pisał w nim m.in.: „Istotą programu Mieszkanie Plus jest doprowadzenie do sytuacji, w której przeciętna polska rodzina będzie mogła bez szczególnych wyrzeczeń zamieszkać na swoim. Polacy bardzo potrzebują takiego projektu.

Według statystyk ok. 40% mieszkańców naszego kraju nie może pozwolić sobie na kupno czy wynajmowanie mieszkania na wolnym rynku. (…) W ramach programu Mieszkanie Plus chcielibyśmy wybudować w najbliższych dziesięciu latach od 2,5 do 3 mln tanich mieszkań. To śmiały, ale wykonalny cel. Dzisiejsza uroczystość w Białej Podlaskiej napawa optymizmem. Udowodniliście państwo czynem, że jeśli się chce i potrafi, można nie tylko wybudować mieszkania, ale także uczynić to szybko. Te trzy budynki nie będą elementem kamiennej pustyni, ale częścią osiedla z terenami zielonymi, placami zabaw dla dzieci oraz parkingami”.

 

Dla całego społeczeństwa

Premier M. Morawiecki zauważył na wstępie, że Biała Podlaska była niegdyś miastem prywatnym. - Nie chcemy żadnych prywatnych miast i wiosek. Prywatne mogą być najwyżej mieszkania i przedsiębiorstwa. Chcemy budować nową rzeczywistość, rzeczywistość dla ludzi. Podczas różnych spotkań słyszmy od wielu osób: „nie zrażajcie się różnymi potknięciami, bo robicie coś dobrego dla ogromnych rzesz, dla ogromnej większości polskiego narodu”. Nasz rząd jest przekonany o tym, że musimy patrzeć na los zwykłych ludzi. Budowa tanich mieszkań pod wynajem lub z dojściem do własności w małych i średnich miastach jest naszym zobowiązaniem - przekonywał premier.

Jego uwadze nie umknął opozycyjny transparent z napisem „Alternatywy 4”. Skomentował to w ten sposób: - Naszym przeciwnikom przypominamy, że jesteśmy alternatywą dla całego społeczeństwa. Chcemy, by nie tylko elity miały się dobrze, dążymy do tego, by z roku na rok coraz lepiej miało się całe społeczeństwo. Pragniemy budować Polskę dla wszystkich. Chcemy, by była jak najbardziej demokratyczna i wolna. Wartości, które nam przyświecają, to rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie.

 

To nie zapomoga

Premier M. Morawiecki zapowiedział kontynuację rządowego programu Mieszkanie Plus przez najbliższe pięć-dziesięć lat. - Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem na przestrzeni ostatnich 30 lat. Ultraliberalne rządy naszych poprzedników w ogóle nie miały na uwadze losu osób biedniejszych, mniej zamożnych i klasy średniej, którą nie zawsze stać na własne mieszkanie - podkreślał szef rządu.

Z trzech nowych bloków cieszył się także prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. - Nasi tutejsi deweloperzy co roku oddają do użytku około 200 nowych mieszkań. W tym roku, dzięki projektowi Mieszkanie Plus, liczba takich lokali podwoiła się. Te mieszkania to nie żadna zapomoga, są równoprawnymi lokalami deweloperskimi. Nasz samorząd postarał się, by grunt pod bloki nie był deficytowy, czy leżał gdzieś na obrzeżach Białej Podlaskiej bądź na obszarach trudnych do zurbanizowania. Mieszkania z programu wybudowano u nas w samym sercu miasta. Nieopodal mamy szpital, szkoły, przedszkola i sklepy. Zadbano również o nowe parkingi, wózkownie, piwnice i balkony - podkreślał włodarz. Przypomniał zebranym, że o rządowe lokale ubiegało się 1,4 tys. osób. Podkreślał też, że wszystkie trzy bloki zostały wybudowane przez bialskie firmy.

 

Będzie więcej mieszkań

W spotkaniu wziął też udział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że program Mieszkanie Plus został bardzo dobrze zaplanowany. Bialskie bloki wybudowano w przeciągu 1,5 roku. - Nasz program nie stanowi konkurencji dla sektora prywatnego i dla firm deweloperskich. Przeciwnie. Uważam, że to uzupełnienie oferty mieszkaniowej i wielka szansa dla tych, których nie stać na zakup nowego lokalu lub jego wynajem. Budowę bloków prowadzą polskie firmy, co z pewnością przełoży się na rozwój rodzimej gospodarki i lokalnych przedsiębiorstw. W tej chwili mamy przygotowanych 25 tys. mieszkań w całym kraju. Do końca przyszłego rozpoczniemy budowę kolejnych 100 tys. - podsumowywał minister J. Kwieciński.

Na koniec spotkania premier i prezydent miasta symbolicznie wręczyli klucze do mieszkań dwóm rodzinom. Potem szef rządu osobiście oglądał bloki. Poświęcił też chwilę dzieciom, które występowały na pikniku przygotowanym z okazji dnia mamy i oddania nowych mieszkań.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR