19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Młodzież zapobiega pożarom

13 kwietnia 2019 r.

Najlepsi z wiedzy pożarniczej

Kamila Kowalczyk, Karolina Łysiak i Krystian Trzeciak będą reprezentować powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W powiatowym etapie udział wzięło 58 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zacięta rywalizacja

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W ten szczególny sposób popularyzowana jest znajomość przepisów i norm przeciwpożarowych, zasady zachowania i postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. - W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat garwoliński oraz z dziewięciu zarządów gminnych ZOSP RP powiatu garwolińskiego - powiedział Jerzy Jaroń, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie. I dodał: - Liczba uczestników była nieco większa niż w roku ubiegłym, co nas podbudowuje. Rywalizacja była naprawdę zacięta. W walce o pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii mieliśmy dogrywki. W pierwszym etapie nie przyniosły one rozwiązania, dopiero przy dogrywkach do pierwszej pomyłki udało się wyłonić zwycięzców.

 

Gratulacje i podziękowania

W kategorii klas I-VI szkoły podstawowej zwyciężył Krystian Trzeciak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Puznówce. Wśród uczniów klas VII, VIII i gimnazjów najlepsza okazała się Karolina Łysiak z PSP w Starym Goniwilku, a wśród reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Kamila Kowalczyk z I LO w Garwolinie.

- Myślę, że wszyscy mamy świadomość, że w dzisiejszym świecie bez funkcjonowania straży pożarnej nie da się żyć, dlatego też te ogólnopolskie turnieje są niezwykle istotne. W ten sposób uczymy młodzież pewnych zachowań, które mogą wykorzystać każdego dnia - podkreślała Albina Łubian, wiceprezes ZOW ZOSP RP w Warszawie.

Podziękowania organizatorom turnieju i gratulacje uczestnikom złożyła wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, która również wręczała ufundowane przez powiat nagrody rzeczowe.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR