5 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

Wskazówki dla młodych

24 czerwca 2020 r.

Miłość wymaga trudu


fot. ARCHIWUM

Tegoroczne Jerycho Młodych miało formułę wirtualną. Choć organizatorzy planowali wcześniej wiele ciekawych atrakcji, z powodu obostrzeń trzeba było ograniczyć się tylko do kilku filmików.

Zamiast tłumnego i radosnego spotkania w Pratulinie, poprzestano na indywidualnym oglądaniu konferencji, tańców i koronki. Szkoda, bo Jerycho Młodych 2020 zapowiadało się bardzo obiecująco. W programie miały być m.in. konferencja o. Adama Szustaka, świadectwo Igi i Konrada Grzybowskich oraz Ani Golędzinowskiej, warsztaty grafitti, break-dance i beat-box, kino plenerowe oraz zumba. Skończyło się na emisji trzech materiałów video na profilu i stronie internetowej Jerycha Młodych. Hasło wirtualnej edycji dotyczyło czystości. Pierwszym punktem przedsięwzięcia była kilkunastominutowa konferencja nagrana przez małżeństwo Grzybowskich. Iga i Konrad opowiedzieli o swoim narzeczeństwie i życiu po ślubie. Są małżeństwem od siedmiu lat. Pobrali się trzy lata od zawarcia znajomości. Ona uczyła się w żeńskim liceum sióstr niepokalanek, on w męskim liceum ojców franciszkanów. Bliżej poznali się dopiero u dominikanów na warszawskim Służewie. Dziś są szczęśliwymi rodzicami Józia, Tadzia i Tereski. Prowadzą Fundację „Ster na Miłość”.

Grzybowscy formowali się w Ruchu Czystych Serc. - Podjęliśmy wspólną decyzję, by narzeczeństwo przeżyć w czystości. To była wielka łaska, która owocuje teraz w małżeństwie. Nie twierdzę, że było nam łatwo, ale chcieliśmy wytrwać. Nasze randki zaczynaliśmy i zazwyczaj kończyliśmy modlitwą. Mieliśmy wielu znajomych, którzy mówili, że przesadzamy, że jesteśmy staroświeccy, że dawno powinniśmy ze sobą zamieszkać, ale my trwaliśmy w naszej decyzji - opowiada Konrad.

- Obserwowaliśmy znajomych, którzy postępowali odwrotnie. Widzieliśmy, że nie mieli czasu na poznanie siebie nawzajem. Nie dostrzegali, że kobieta i mężczyzna różnią się od siebie. Ja jestem sangwinicznym cholerykiem, a mąż flegmatycznym melancholikiem. Mieliśmy sporo spraw, które w narzeczeństwie przepracowaliśmy. Dużo rozmawialiśmy o naszych oczekiwaniach i potrzebach - zaznacza Iga.

- Opowiadaliśmy sobie o naszych historiach życia, o tym, jakie wartości są nam bliskie, poznawaliśmy swoje temperamenty - dopowiada Konrad.

 

Radość z drobiazgów

- Kiedy poznaliśmysię już na dobre, uznaliśmy, że nie ma co czekać ze ślubem. W momencie zawarcia małżeństwa mieliśmy po niespełna 23 lata. Chcieliśmy być razem. Zaczynaliśmy skromnie. Życie w czystości dało mi pewność, że chcę być z Isią - podkreśla jej mąż.

- Dzięki czystości, po ślubie umieliśmy cieszyć się nawet drobiazgami, ot - chociażby wspólnym śniadaniem, czy widokiem dwóch naszych szczoteczek w łazience - śmieje się Iga. 

Grzybowscy podkreślają, że budując swój związek, nie zapomnieli o Bogu. Dziś zawierzają Mu całą swoją radosną piątkę. Dopowiadają, że mimo wielu obowiązków, zawsze starają się „wyrwać” czas na regularne randki, bo miłość, której się nie pielęgnuje, szybko zanika.

- Widzimy ludzi, którzy po dwóch latach od ślubu rozwodzą się, mówiąc, że już do siebie nie pasują. Zapominają, że zarówno nad narzeczeństwem, jak i nad małżeństwem zawsze trzeba pracować - podsumowują.

Drugi materiał video przygotowała Marta Suwara, która na Jerychu od kilku lat prowadzi zajęcia zumby. Ostatni filmik był zaproszeniem do modlitwy koronką o czystość serca. Nagrania cały czas są dostępne w sieci.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR