16 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Adresowane do mieszkańców

9 marca 2011 r.

Warsztaty z garncarstwa


fot. ARCHIWUM

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach zakończyły się - trwające od października ubiegłego roku - zajęcia z garncarstwa.

W ramach szkolenia jego uczestnicy - mieszkańcy gminy Łomazy - wytworzyli setki naczyń. - Były wśród nich miski, dzbanki, talerze, kubki i świeczniki. Naczynia zostały pomalowane, a następnie wypalone w specjalnym piecu. Kolejnym etapem prac stał się proces szkliwienia powstałej ceramiki - wyjaśnia Łukasz Radosław Węda, koordynator projektu. Zaznacza przy tym, że nie trzeba było długo czekać na zagospodarowanie powstałych naczyń. Już wkrótce posłużyły bowiem do zaserwowania przygotowanych przez uczestników szkolenia smacznych potraw!

W ramach zajęć wyjazdowych kursanci gościli w Jadwisinie oraz Pawłowie. W pierwszej z miejscowości, w pracowni Piotra Skiby, zgłębiali tajniki zawodu garncarza. Oglądali też piece służące do wypału naczyń. Ponadto mieli okazję do spróbowania swoich sił na kole elektrycznym.

Podczas wizyty w Pawłowie warsztatowicze zwiedzili wystawę poświęconą historii i tradycji garncarstwa oraz uczestniczyli w prezentacji okolicznościowego filmu. Byli również świadkami wyrobu naczyń na kole przez miejscowego garncarza.

Zwieńczeniem warsztatów stało się spotkanie podsumowujące projekt, podczas którego uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu.

A już na wiosnę zaplanowano niejako kontynuację zajęć. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych nauką wyrabiania naczyń na kole garncarskim! Chętnych prosimy o kontakt z GOK-iem w Łomazach lub stowarzyszeniem ze Studzianki. Więcej informacji na stronie internetowej: www.studzianka.pl.


Organizatorzy!

 

Pomysłodawcami warsztatów były: Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII w ramach Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

WA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR