5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Adresowane do mieszkańców

9 marca 2011 r.

Warsztaty z garncarstwa


fot. ARCHIWUM

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach zakończyły się - trwające od października ubiegłego roku - zajęcia z garncarstwa.

W ramach szkolenia jego uczestnicy - mieszkańcy gminy Łomazy - wytworzyli setki naczyń. - Były wśród nich miski, dzbanki, talerze, kubki i świeczniki. Naczynia zostały pomalowane, a następnie wypalone w specjalnym piecu. Kolejnym etapem prac stał się proces szkliwienia powstałej ceramiki - wyjaśnia Łukasz Radosław Węda, koordynator projektu. Zaznacza przy tym, że nie trzeba było długo czekać na zagospodarowanie powstałych naczyń. Już wkrótce posłużyły bowiem do zaserwowania przygotowanych przez uczestników szkolenia smacznych potraw!

W ramach zajęć wyjazdowych kursanci gościli w Jadwisinie oraz Pawłowie. W pierwszej z miejscowości, w pracowni Piotra Skiby, zgłębiali tajniki zawodu garncarza. Oglądali też piece służące do wypału naczyń. Ponadto mieli okazję do spróbowania swoich sił na kole elektrycznym.

Podczas wizyty w Pawłowie warsztatowicze zwiedzili wystawę poświęconą historii i tradycji garncarstwa oraz uczestniczyli w prezentacji okolicznościowego filmu. Byli również świadkami wyrobu naczyń na kole przez miejscowego garncarza.

Zwieńczeniem warsztatów stało się spotkanie podsumowujące projekt, podczas którego uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu.

A już na wiosnę zaplanowano niejako kontynuację zajęć. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych nauką wyrabiania naczyń na kole garncarskim! Chętnych prosimy o kontakt z GOK-iem w Łomazach lub stowarzyszeniem ze Studzianki. Więcej informacji na stronie internetowej: www.studzianka.pl.


Organizatorzy!

 

Pomysłodawcami warsztatów były: Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII w ramach Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

WA

Powrót

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposób



LITURGIA SŁOWA



Czytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR