16 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Uzdrawiająca moc Boga

Dlaczego kochający nas Bóg pozwala na cierpienie? Czy ono ma w ogóle jakiś sens? Jak sobie z nim poradzić?

Opierając się zarówno na własnych doświadczeniach, jak i historiach bohaterów Biblii, o. Józef Witko w książce „Dotyk Boga” pokazuje, że uzdrawiająca moc Boga nie jest zarezerwowana tylko dla świętych. Ona jest na wyciągnięcie ręki - wystarczy tylko dać Mu się dotknąć.

„Słowo Boże mówi o tym, że Bóg również nas dotyka i to na różne sposoby. On, który nas stworzył, wie, jak ważny dla rozwoju i szczęścia człowieka jest Jego dotyk” - czytamy we wstępie. O. J. Witko to franciszkanin, znany kaznodzieja i rekolekcjonista. Od wielu lat odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Każdego roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas nich o. J. Witko dzieli się swoimi osobistymi przeżyciami. To, co Bóg objawił mu we śnie, okazało się dla niego zapowiedzią wielkiego cierpienia, zdrady przyjaciół i publicznego oskarżenia, lecz także drogowskazem wskazującym, jak pokonać ten ból i otworzyć się na Boże uzdrowienie. Tym niesamowitym doświadczeniem dzieli się w książce.

„Kiedy rozpalamy ognisko, początkowo płomień jest słaby i wystarczy lekki powiew wiatru, by zgasł. Kiedy jednak ognisko się rozpali, kiedy jest w nim żar, wówczas powiew wiatru nie tylko nie zgasi ognia, ale przyczyni się do większego jego rozpalenia. Powiew wiatru daje wówczas ogniowi jeszcze większą siłę. Podobnie jest w naszym życiu. Świadomość, że Bóg nas dotyka, sprawia, że mamy w sobie żar Jego obecności, który nie zostanie zgaszony przez trudne doświadczenia czy problemy, ale jeszcze bardziej nabierze mocy”- pisze o. J. Witko. Jeśli tego sobie nie uświadomimy - jak zaznacza franciszkanin - to wówczas wystarczy lekki powiew problemów, by zgasł płomień Bożej obecności w naszym życiu. Dlatego warto odkryć pełen miłości dotyk Boga i pozwolić, aby nas uzdrowił.

HAH

 

o. Józef Witko OFM, Dotyk Boga, wydawnictwo Esprit, Kraków 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR