14 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Orszak Trzech Króli w Siedlcach

Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.

Barwny orszak przemaszeruje ulicami: ul. Kazimierza Pułaskiego, Jana Kilińskiego, Józefa Piłsudskiego, Wojskowej, Cmentarnej, a finał będzie miał miejsce na placu przed katedrą Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Obejrzymy sceny: „Dwór Heroda”, „Walka dobra ze złem”, „Anielska brama”, „Szopka i pokłon pasterzy” oraz „Pokłon Trzech Króli”.

W przygotowanie części artystycznej włączyły się m.in.: Teatr Es działający przy Centrum Kultury i Sztuki, Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” Miejskiego Ośrodka Kultury, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. W role trzech króli wcielą się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Pochód uświetniony zostanie wspólnym śpiewem kolęd - tych tradycyjnych, dobrze znanych, jak i rzadziej śpiewanych pastorałek.

Do udziału w przemarszu szczególnie zapraszamy dzieci z siedleckich szkół, które będą tworzyły orszaki każdego z trzech monarchów. Rycerze i dwórki - ubrane w barwne stroje - tworzyć będą niecodzienną oprawę nadającą orszakowi z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego podniosły charakter. Zapisy do królewskich dworów można składać u katechetów w szkołach podstawowych.

Wydarzeniu organizowanemu przez Fundację Nasza Szkoła patronuje bp Kazimierz Gurda oraz prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. W zakończenie orszaku na placu przed katedrą wpisane jest dzielenie się opłatkiem z mieszkańcami miasta oraz przybyłymi gośćmi. Usłyszymy słowo biskupa oraz włodarzy miasta. Finał orszakowego spotkania odbędzie się przy ciepłym poczęstunku dla uczestników.

Orszak Trzech Króli to także doskonała okazja, by uczynić coś dobrego dla potrzebujących. W trakcie orszaku odbędzie się zbiórka publiczna na cele Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla dzieci, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie opieki paliatywnej dla podopiecznych hospicjum.

W trakcie orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom kolorowe korony, śpiewniki oraz nalepki. By włączyć się w śpiew kolęd, można pobrać także aplikację dedykowaną temu wydarzeniu.

Nowością w tegorocznym orszaku będzie żywa szopka oraz przygotowana przez organizatorów dla dzieci niespodzianka. Przygotujmy się do tego wydarzenia, po raz kolejny wychodząc na ulice naszego miasta, aby wspólnie tworzyć Orszak Trzech Króli 2020.

 

O. Błażej Mielcarek OMIPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR