20 czerwca 2021 r. Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Pogoda: Siedlce

Numer 24
17-23 czerwca 2021r.

menu

NEWS

Porzucenie Kościoła to najdramatyczniej-sza decyzja życia. Jak ratować wiarę tych, którzy myślą o apostazji?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Z Matką nadziei

W dniach 4-5 czerwca odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Z Maryją, Matką nadziei”.

Pielgrzymka zainauguruje jednocześnie czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej, której towarzyszyć będzie temat: „Różaniec modlitwą o zbawienie innych”. Wierni otrzymają obrazki z wizerunkiem Matki nadziei oraz specjalną modlitwą. Moderatorom i duszpasterzom Żywego Różańca przekazany zostanie list napisany z tej okazji przez abp. Wacława Depo, wszyscy też kapłani odpowiedzialni za ŻR będą mogli wpisać się do księgi pamiątkowej wyłożonej przy ołtarzu polowym.

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się w piątkowy wieczór wspólną modlitwą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Apel Jasnogórski o 21.00 poprowadzi moderator krajowy ŻR ks. kan. Jacek Gancarek. Następnie przedstawiciele diecezji radomskiej pod kierunkiem ks. Szymona Muchy, redaktora naczelnego miesięcznika „Różaniec”, przygotują modlitewne czuwanie zwieńczone Mszą św. o 23.00.

Sobotni program przed jasnogórskim szczytem poprowadzą ks. Zbigniew Łuczak z diecezji łowickiej i ks. Mariusz Sobek z diecezji opolskiej. Na 9.30 planowany jest program słowno-muzyczny, za który odpowiedzialny będzie ks. Stanisława Szczepaniec z archidiecezji krakowskiej. O 10.00 słowo powitania do pielgrzymów skieruje ks. J. Gancarek. W bloku sobotnich spotkań są także: konferencja wygłoszona przez ks. Stanisława Gancarka oraz spotkanie z redakcją „Różańca” i Papieskimi Dziełami Misyjnymi - z udziałem m.in. ks. Macieja Będzińskiego, dyrektora krajowego PDM. Wspólną modlitwę różańcową tajemnicami światła zakończoną Aktem osobistego oddania się Matce Bożej poprowadzi o 11.00 ks. Krzysztof Plewnia, moderator ŻR z diecezji gliwickiej. Program uroczystości przewiduje również świadectwa o ŻR. Centralnym punktem tegorocznej pielgrzymki będzie Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC z Madjugorje lub bp. Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.

Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezja ma nowych kapłanów


W sobotę 12 czerwca bp Kazimierz Gurda udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom. Uroczystą Mszę św. wraz z biskupem koncelebrowali: ks. kan. Piotr Paćkowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, oraz ks. Maciej Majek - ojciec duchowny kleryków. Nowi księża diecezji siedleckiej to: ks. Damian Gadamer z par. pw. św. Jadwigi w Mokobodach, ks. Adrian Gendek z par. pw. św. Józefa w Trąbkach, ks. Grzegorz Góraj z par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, ks. Paweł Konieczny z par. Trójcy Przenajświętszej w Staninie, ks. Patryk Krzymowski z par. pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Adrian Kubak z par. Świętej Rodziny w Sobolewie, ks. Łukasz Kwasowiec z par. pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., ks. Kacper Osak z par. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Robert Piegdoń z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

FOTOGALERIA

Święcenia diakonatu


Wypełniając chętnie wolę Bożą, w duchu miłości służcie z radością Bogu i ludziom - mówił bp Grzegorz Suchodolski w homilii podczas święceń diakonatu. Święcenia diakonatu przyjęli trzej alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej: Mateusz Pasek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, Bartosz Švăbik z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach oraz Jakub Wąsowski z parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

PATRONAT "ECHO"


...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Charytatywna gra krajoznawcza
20 czerwca, między 10.00 a 18.00, na ulicach Siedlec i w okolicach odbędzie się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „Jednośladem powstań śladem”. Jest to kolejna akcja w ramach kampanii #małysprzętWIELKAPOMOC, w ramach której Fundacja Le Natiga zbiera pieniądze na mobilne USG.
więcej »
 

POLECAMY


Po pierwsze miłość
Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo - większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości.
więcej »
Nadzieja i ocalenie
W tym roku będziemy świętować wielkie jubileusze poświęcone Sercu Jezusowemu. Sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, biskupi dokonali aktu poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR