10 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Małgorzata, Michał, Makary

Pogoda: Siedlce

Numer 15
09-15 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Życzymy, aby czas radości Wielkiej Nocy stale nam przypominał, że miłość Jezusa Chrystusa jest silniejsza niż śmierć, nasz grzech i wszelkie zło. Niech rany Zmartwychwstałego pomogą nam patrzeć na nasze życie oczami nadziei.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Urzędnicy chronią siebie i mieszkańców

21 marca 2020 r.

Przygotowani na tyle, na ile pozwala sytuacja

​W mojej ocenie powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile pozwala sytuacja. Warto jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna - mówi starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Do tej pory w powiecie garwolińskim nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, ale - podobnie jak w innych miastach i gminach - podejmowane są szczególne środki ostrożności.

Sprawa zwalczania chorób zakaźnych była tematem posiedzenia powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego. Omówiona została specustawa regulująca obowiązki samorządów. - Umówiliśmy się na pewne działania, które będziemy koordynować także w gminach. Wiodącym podmiotem przy zwalczaniu tego typu epidemii jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie. W mojej ocenie powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile pozwala sytuacja. A ta jest dynamiczna. Codziennie pojawiają się nowe informacje - mówi starosta Walicki.

Zamknięto szkoły, placówki kulturalne. Odwołano imprezy rozrywkowe i sportowe. Szpital powiatowy jest zabezpieczony we wszystkie niezbędne materiały. - Do wojewody wysłano wniosek o zapotrzebowanie na rzeczy, które mogą być w najbliższym czasie potrzebne. Władze województwa bardzo szybko przekazały pieniądze na ten cel - zaznacza starosta. Obecnie pracownicy szpitala próbują na rynku znaleźć zarówno środki jednorazowego użytku, jak i zakupić respirator.

Zarząd powiatu zdecydował o ograniczeniu obsługi interesantów. Podobne decyzje podjęli włodarze miast i gmin, a także szefowie działających na terenie powiatu instytucji i banków. Dyrektor garwolińskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej zawiesił do odwołania planowe przyjęcia do szpitala. Nie dotyczy to przypadków nagłych. Drzwi szpitala zamknięte są również dla odwiedzających.

Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym rozstawiono specjalny namiot do ewentualnego segregowania pacjentów.

Starosta polecił dezynfekowanie wnętrz autobusów PKS przed wyjazdem w trasę. Od 16 marca autobusy kursują jak w wakacje.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR